Vzhůru do oblak: Přecházíme do cloudu

Doba jde stále kupředu, webhosting jsme před lety opustili, dedikované servery nám přestávají stačit a tak migrujeme do cloudu.

Snažíme se nabízet vždy nejlepší možnou kvalitu služeb, a proto jsme také prošli různými variantami hostování a správy webů pro naše klienty. Popíšeme vám tedy naši cestou od nejlevnějšího hostingu až k modernímu Cloudovému řešení.

Naše cesta do oblak

Začátky u WEDOS

Naše cesta hostování a správy webů měla poměrně standardní vývoj. Před deseti lety, kdy jsme dělali webové stránky velmi malého rozsahu ještě jako freelanceři, využívali jsme především levné hostingové služby. Tak jako většina, také my jsme se vrhli ke společnosti WEDOS a každý web hostovali na samostatném hostingu, který stával méně jak 500Kč za rok.

Postupně se nám ale navyšoval počet webů, které jsme měli ve správě, a tak nedávalo ani účetně smysl, abychom měli desítky webů rozházených na webhostingu a začali jsme se poohlížet po lepším řešení.

Přechod na virtuální servery

Vzhledem k nárustu počtu webů byl virtuální server neboli VPS jasnou další cestou. Jedná se o server, který je dílčí částí většího serverového celku a garantuje určitý výkon. Tohle nám umožnilo převést jednotlivé hostingy na více virtuálních serverů a mít plnou kontrolu nad jejich výkonem.

Pro usnadnění práce se serverem jsme se rozhodli pro společnost Váš Hosting, která nabízí velmi slušný výkon a současně mají skvělé rozhraní pro správu serverů. Na tomhle řešení jsme fungovali několik let a poté udělali krok ještě dále.

Dedikovaný server jenom pro nás

Další nárust klientů a počtu virtuálních serverů nás vedl k tomu, že nejenom ekonomicky, ale také výkonostně bude dávat větší smysl vlastní dedikovaný server, který bude obsahovat jen a pouze weby našich klientů a s nikým se nebudeme o hardware dělit. Zůstali jsme u stejné společnosti, ale udělali upgrade.. ale zase jenom na chvíli.

Cloud!

Měli jsme vlastní server, ale stejně nám to bylo málo. Chtěli jsme ještě lepší výkon, stabilitu, kontrolu, a tak jsme se rozhodli, že je čas přejít do Cloudu!